2416/266
Tre lokkeænder af udskåret og bemalet træ, ene med bevægeligt hoved. 20. årh. H. 16–18. L. 29–40. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag