2014/787
Krijono (f. Jakarta 1951, Indonesisk kunstmaler, udd. fra Indonesian Fine Art Academy.)
“Dagong Asongan, Bali”, 1992. Sign. Krijono. Olie på lærred. 141×141.
Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag