2033/288
“Vinter”. Figurgruppe og figurer af porcelæn, Kgl. P. og B&G, i form af to vinterklædte børn med økse og ged samt mand med gæs i kurv og mand i uniform, dekorerede i overglasurfarver. 19.-20. årh. H. 18–21. (3)
Alle tre restaureret. Let slitage på bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag