2006/398
Russisk ikon forestillende nedstigningen til dødsriget. Tempera på træ. 19. årh. 31×25,5.
Mindre krakeleringer. Ridser og mærker. Afslag på kanter. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag