1643/159
Frøkenbornholmer i kasse af hvidmalet træ, værk stemplet I.C.J. på bagsiden for Jens Christian Jensen, 1822–1900, uoriginal skive af messing med romertal. Sign. Jos Buckingham in y Minories. 19. årh. H. 205.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser opg mærker. Senere bemaling. Afslag. Galleri med defekter.
Ældre malerier og møbler, 24. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag