1643/​159

Frøkenbornholmer i kasse af hvidmalet træ, værk stemplet I.C.J. på bagsiden for Jens Christian Jensen, 1822–1900, uoriginal skive af messing med romertal. Sign. Jos Buckingham in y Minories. 19. årh. H. 205.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser opg mærker. Senere bemaling. Afslag. Galleri med defekter.

Ældre malerier og møbler, 24. oktober 2016

Ure ▸ Standure

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK