1746/73
E. C. Ulnitz (f. København 1856, d. sst. 1933)
Opstilling med æbler, pærer, druer og blommer. Sign. E. C. Ulnitz 1926. Olie på lærred. 32×45,5.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag
15 bud