2433/5
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoderen Kazanskaja. Tempera på træpanel. 18. årh. 71×56 cm.
Enkelte afskalninger og krakeleringer. Flere retoucheringer. Revne med for med reparation. Senere bagbeklædning.
Vurdering