Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Det russiske kejserskib, “Derjava”. Sign. Chr. Blache 87. Olie på træ. 22×33.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1148, 2011 nr. 1043.
Retoucheringer og minimalt farvetab langs kant. Enkelte mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
29 bud