1949/​8685

Russisk Gudmoderikon “Alle lidendes trøster”. Tempera på træ med kovcheg. 19. årh. 35×30.

Restaureret. Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag