1949/8685
Russisk Gudmoderikon “Alle lidendes trøster”. Tempera på træ med kovcheg. 19. årh. 35×30.
Restaureret. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag