2204/272
To kinesiske hatstands af porcelæn, dekorerede i farver og guld med haveparti og kvinder omgivet af blomster. 20. årh. H. 28. (2)
Den ene med hårrevne fra kantrand. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
11 bud