2008/​354

Tre rosenkranse af delvis forsølvet metal, den ene med perler af agat, og to pilleæsker af perlemor med montering af messing. 19.-20. årh. L. 5,5 og 7,5. (5)

Lille pilleæske med revner. Agatperler fremstår med brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag