2142/152
Russisk ikon med fremstilling af Kristus Pantokrator flankeret af helgerne Skt. Nikolaj, Skt. Pantelemon, Skt. Barbara og Skt. Paraskeva. Tempera på træpanel. 19. årh. 35×29.
krakeleringer samt afskalninger. Restaureret. Afslag på kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud