2109/263
Et par franske amfora lamper af porcelæn med montering af forgyldt bronze, dekoreret i Sevres stil med trykte amorøse scenerier. Faux Sevres mærke. 20. årh. H. ekskl. montering 48 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud