2050/8762
Ivan Dmitrievich Saltykov (, Moskva)
Russisk kovsh af forgyldt sølv, dekoreret med cloisonné emalje. Ivan Saltykov, guardein Ivan Sergeievich Lebedkin, Moskva 1896–1908, lødighed 84. Vægt 38 g. L. 7.
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud