2432/​356

En samling kopper og underkopper af porcelæn, dekoreret i farver og underglasur blå, bl.a. med fugle og insekter, forglem-mig-ej og “Kakiemon”. Ludwigsburg, Wallendorf, Meissen, Royal Vienna m.fl. 18.-20. årh. (19)

Slitage på guld. Fremstår med alders- og brugsslitage. Meissen underkop med revner. En kop med genenemgående revne. Flere dele med kanthak.

I Aarhus
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?