2144/​116

Et par franske Louis Philippe væglampetter af forgyldt bronze, dekorerede med bladværk, hver med tre lysarme, behængt med prismer. 19. årh. H. 31. (2)

Almindelige brugsslitage. Manglende prismer. Afslag i prismer. Gennemboret lyspiber.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag