2144/116
Et par franske Louis Philippe væglampetter af forgyldt bronze, dekorerede med bladværk, hver med tre lysarme, behængt med prismer. 19. årh. H. 31. (2)
Almindelige brugsslitage. Manglende prismer. Afslag i prismer. Gennemboret lyspiber.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag