2439/​1523

Et par danske halvrunde empire kommoder af mahogni, indlagt med lyst træ. front med fire skuffer, flankeret af buede døre. 19. årh.s begyndelse. H. 88. B. 108. D. 50. (2)

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde”. Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms

Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet.

Fra i Lyngby
Vur­dering

15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?