1839/27
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Københavnsk gadeparti fra Nyboder. Sign. Paul Fischer. Olie på træ. 20×25.
Enkelte mindre revner i træet. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 24. september 2018
Vurdering
Hammerslag
14 bud