Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Studie af en badepige. Betegnet Paul Fischer. Olie på lærred. 20×16,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 618, 1996 nr. 222. Winkel & Magnussen auktion 360, 1950 nr. 52.
Behov for let overfladerensning og opstramning.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019
65 bud