2024/​247

Liu Hengxiang

Kinesisk plakette af porcelæn, dekoreret med fugle i blomstrende træ; Mei Bao Ping An. Sign. Liu Hengxiang. Republic. Lysmål 25,5×14,5.

Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK