12034/​9

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

Komposition. Sign. i trykket. Litografi i farver. Bilag til tidsskriftet Hvedekorn 1955. Udstillingskatalog, Paris 1969 med litografisk omslag medfølger. Lysmål 24×15,5. Indrammet 30,9×21,9. (2)

Udstillingskatalog, Van de Loo 341. Kataloget indeholder en samtale mellem Jorn, situationisten Noel Arnaud og digteren Francois Dufrene (54 sider).

Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK