2138/725
Stefan Wewerka (f. Magdeburg 1928, d. Berlin 2013)
“Olga”. Sidestol af bøg. Udført hos Montana.
Proveniens: Hidrører fra den tidligere ejerkreds af Fritz Hansen.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud