12004/71
Poul Ekelund (f. Klippan 1921, d. Hjørring 1976)
Stående figur (nøgenstudie). Sign. Ekelund. Stockholm, 1967. Olie på lærred. 65,5×46,5. Rammemål 81,5×62,5.
Kunst, antikviteter & design, 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud