2312/303
Kinesisk plakette af porcelæn, dekoreret i farver med kvinder i have. Monteret i ramme af træ. 20. årh. Lysmål 25×41.
Enkelte mindre overfladeridser. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag