2312/​303

Kinesisk plakette af porcelæn, dekoreret i farver med kvinder i have. Monteret i ramme af træ. 20. årh. Lysmål 25×41.

Enkelte mindre overfladeridser. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK
1.000 DKK