Jens-Flemming Sørensen (f. København 1933, d. Pietrasanta 2017)
Brudt sfære med kvindeansigt. Usign. Patineret bronze på firesidet base af marmor. H. 35,5. Diam. ca. 31.
Almindelig patina. herunder overfladeridser og mærker. Fastmonteret på basen - står dog vakkelvorn.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
13 bud