2441/234
Nepalesisk figur af delvist forgyldt og koldbemalet bronze i form af firearmet Ganesha, siddende på lotustrone med attributer. 20. årh. H. 12,5.
Mindre afskalninger på stødtand og ansigt.
Vurdering