2137/1105
Et par safir- og diamantørestikker af 14 kt. hvidguld prydet med talrige facetslebne og udskårne safirer, brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.25 ct. og sort emalje. L. ca. 5,3 cm. (2)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 15. september 2021
Vurdering
Hammerslag