2442/7035
Dansk møbeldesign
Bænk af grålakeret træ. Bund af 15 løse lameller. Hynde betrukket med rød/brunt skind og kanvas. H. 59. L. 175. B. 65.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og hak. Skind med pletter, smuds og overfladiske krakeleringer.
Vurdering