2009/​44

Lysekrone af sammensatte gevirer fra kronhjort og dåhjort, tre fatninger med skærme af matteret glas. 20. årh.s begyndelse. H. 118. Diam. 68.

Brugsslitage. Enkelte afslag på skærme Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag