1505/​1106

Longines, Pierre Cardin

To herrearmbåndsure af guldbelagt stål, henholdsvis gylden og hvid skive med romertal og timemarkører, remme af sort delvis præget skind. Quartz. Kassediam. ca. 30 og 35 mm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Longines urkasse er restaureret.

Smykker, 28. januar 2015

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK