1505/1106
Longines, Pierre Cardin
To herrearmbåndsure af guldbelagt stål, henholdsvis gylden og hvid skive med romertal og timemarkører, remme af sort delvis præget skind. Quartz. Kassediam. ca. 30 og 35 mm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Longines urkasse er restaureret.
Smykker, 28. januar 2015
Vurdering
Hammerslag