2039/704
Bing & Grøndahls Porcelænsfabrik
Vase af porcelæn, dekoreret med uglemotiv og grå, gråbrun og rosa krakeléglasur. Sign. monogram. SM. Udført hos Bing & Grøndahl. H. 29,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud