2142/9195
“Trapeze” taske af sort og brunt læder og kanvas, sort læderbesætning, gyldne beslag, hank, aftagelig skulderstrop, udvendig lynlåslomme, lynlåsrum med to lommer og kanvas for. H. 22 x B. 30–50 x D. 17 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Læder med mindre ridser og mærker. Alle mål er cirkamål.
Fashion, 20. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag