2016/609
Børge Sornum (f. Århus 1920, d. København 1985)
“Sol og Måne”, 1958. Sign. og dateret med titel under soklen. Mixed media. H. 30.
Aldersrelateret patina. Krakeleringer og revner i “ansigtet” af ældre dato.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag
44 bud