1917/​1553

Norsk punch ske af rigt udskåret træ, gennembrudt og dekoreret med karvesnit samt med monogram for Christian 7. Ca. 1800. L. 30 cm.

Revner, toppen mangler.

Varia, 25. april 2019

Vur­dering

1.000–2.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK