Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
Tunge skyer over et hedelandskab. Sign. Hans Smidth. Olie på lærred. 28×56.
Proveniens: Kunsthallen auktion 415, 1992 nr. 165.
Mindre krakeleringer. Behov for rensning og let opstramning.
1159347 | ||
1033290 |