2008/254
Begyndelsen af det 20. årh.
16 næsten identiske rammer af profileret og patineret træ. Ydre mål ca 51/52×43/45. Lysmål ca 40×32. (16)
Udført over en årrække til et dansk rådhus.
3 glas mangler. Aldersrelateret patina.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag