2008/​254

Begyndelsen af det 20. årh.

16 næsten identiske rammer af profileret og patineret træ. Ydre mål ca 51/52×43/45. Lysmål ca 40×32. (16)

Udført over en årrække til et dansk rådhus.

3 glas mangler. Aldersrelateret patina.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK