2031/14
Frisisk Barok vægur af bemalet træ og metal, dekoreret med havfruer, putti og bladværk. Delvist 18. årh. H. 68.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Lodder samt pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag