2031/​14

Frisisk Barok vægur af bemalet træ og metal, dekoreret med havfruer, putti og bladværk. Delvist 18. årh. H. 68.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Lodder samt pendul medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK