1409/1681
Fransk Louis Philippe søjleur af forgyldt bronze og slebet glas. 19. årh.s første halvdel. H. 47. B. 22. D. 13.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger.
Varia, 27. februar 2014
Vurdering
Hammerslag
26 bud