Dansk maler, 19. årh.
Opstilling med roser i prydvase samt opsats med frugt omsværmet af sommerfugle og fluer på en stenkarm. Usign. Olie på lærred. 58×47.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 293, 1973 nr. 263.
Retoucheringer og krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
19 bud