2438/866
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 308”. Sofabord med plade af teak, krydsbensstel af eg med messingbøjler. Udført og stemplet hos Andreas Tuck, Odense. H. 55. L. 100. B. 60.
Litteratur: “Dansk Kunsthåndværk” nr. 11, november 1951.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nyfineret plade.
Fra
i
Vurdering
10 bud
810308 | ||
1146524 (Autobud) | ||
810308 | ||
1146524 (Autobud) | ||
810308 | ||
1146524 | ||
855837 | ||
1068394 | ||
842827 | ||
904231 |