1722/584
Jan Bontjes van Beek (f. Vejle 1899, d. Berlin 1969)
Gulvvase af lertøj dekoreret med sort glasur. Sign. monogram, 9.66. Udført hos Alfred Ungewiss. H. 57. Diam. 33.
Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag