2438/988
Dansk snedkermester
Sofa/bænk med stel af eg. Sæde og ryg betrukket med blomstret stof. Bagside af ryg med sømbeslået blåt skind. Udført ca. 1950'erne. L. 154.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind med krakeleringer.
Vurdering