1612/1674
Fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt bronze, urhus med stående kvinde i renaissance dragt ved det engelske våben, forsølvet skive. 19. årh.s midte. H. 51. B. 44. D. 16.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Varia, 24. marts 2016
Vurdering
Hammerslag
11 bud