1621/1622
Paul Comolera (f. 1818, d. ca. 1897)
Napoleon III figurgruppe af biquit i form af kæmpende fugle, stående på sokkel beklædt med rødt velour. Sign. P. Comolera 1867. H. ekskl. sokkel 31.
To reparationer på den ene vinge. Velour med kraftig slitage. Snavset.
Varia, 26. maj 2016
Vurdering
Hammerslag