1621/​1622

Paul Comolera (f. 1818, d. ca. 1897)

Napoleon III figurgruppe af biquit i form af kæmpende fugle, stående på sokkel beklædt med rødt velour. Sign. P. Comolera 1867. H. ekskl. sokkel 31.

To reparationer på den ene vinge. Velour med kraftig slitage. Snavset.

Varia, 26. maj 2016

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK