2424/67
C. W. Eckersberg, efter, 19. årh.
Portræt af Bertel Thorvaldsen. Usigneret. Olie på zink. 14×11,5. Samtidig ramme.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 737, 2004 nr. 2245.
Afskalninger langs kanterne (under rammekanten). Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud