2142/382
Louis Philippe konsolur af forgyldt bronze og hvidt marmor, rigt prydet med fugle, blomsterranker og bladværk. Hvidemaljeret urskive sign. Balthazar, Paris. 19. årh. H. 42.
Knækket pendulophæng. Manglende klokke. Pendul medfølger. Nøgle medfølger ikke. Urglas mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag