Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“La Petite Corrida” fra “XXe Siècle”. Tryksign. Picasso, 23.11.57. Litografi i farver. Ed. 2000. Lysmål 31×24.
Litteratur: Bloch, nr. 839.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
17 bud
814215 | ||
898955 (Autobud) | ||
814215 | ||
898955 (Autobud) | ||
917169 | ||
898955 (Autobud) | ||
917169 | ||
898955 (Autobud) | ||
917169 | ||
898955 | ||
917169 (Autobud) | ||
898955 | ||
917169 | ||
1114282 | ||
300687 | ||
1114282 | ||
300687 |