2109/4
Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)
En gravhundehvalp. Sign. Simon Simonsen, 1909. Olie på lærred. 36×27.
Retoucheringer. Større afskalninger nederst i højre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag