1712/1693
Engelsk pub keglespil af messing og mahogni, plade beklædt med grønt filt, mekanisk justerbar rampe. Ca. 1900. H. 52. L. 164. B. 38.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Skævheder på messingrampe.
Varia, 23. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
12 bud